I'm Back.

<< For English Please Scroll Down ^^  >>

Neden bu kadar sure burada olmadığım hatta kim olduğum kimsenin umrunda değil ama ben yine de sebebini acıklıcam. İlk post'umu 17 Ekim 2011'de yayınlamışım. O zamanlar değişim programıyla Amerika'da okuyordum. Arkadaşlarım ve etraftakiler beni blog açmam için oldukça cesaretlendirmişlerdi. Ben de açtım ve yazmaya başladım. Bundan acayip zevk alıyordum. Zaten normalde yaptığım şeyleri hevesle herkese anlatmayı, tecrübelerimi paylaşmayı istiyordum. Fotoğraflarımı çekip watermark'liyordum, hatta bunun için özel bir program bile indirmiştim. Bilgisayarımda Photoshop da vardı aslında ama o zamanlar Photoshop'un ne ise yaradığını bilmiyordum. Kim benim çektiğim fotoğrafı ne yapacaksa... Neyse o zamanlar sınav, ödev falan dinlemeden düzenli şekilde yazı hazırlamaya çalışıyordum. Ama sonra zaman geçti, ve ben beklediğim gibi ünlü olamadım. Yazılarım her gün binlerce insan tarafından okunmadı. Bu da bana başarısızlık gibi geldi, soğudum, ve bıraktım.

Geçenlerde blog yazdığım zamanlar okuyan insan sayısından bağımsız şekilde bundan zevk aldığımı düşündüm. 'Yazdıklarım bir kişiye bile ulaşsa yeter' klişesi değil bu, öyle demek istemiyorum. Tabii ki kaç kişinin okuduğu önemli. Ama asil önemli olan benim birilerine yardım edebiliyor oluşum. İnsanların Google'da arayarak gelip buradan bir şey öğrenip gitmeleri fikri beni yeniden gaza getirdi. Bu yüzden fırsat buldukça yazıcam.

Blog'a başlayalı 4 seneden fazla olmuş... Zaman gerçekten de çok hızlı geçiyor. Hayatımda o zamandan bu zaman o kadar şey değişti ki... Üniversiteden mezun oldum. 2 seneden fazladır çalışıyorum. Artık blog için defter tutan, Macbook Pro'sunda yazı hazırlayan, Canon makinesinde fotoğraflar çeken o blogger olmanın zamanı geldi! Konuşacak çok fazla makyaj malzemesi, cilt bakim urunu ve tecrübe var. Ben yüzü yağlı, vücudu kuru, saçları çabuk yağlanan, senelerce sivilce ile savaşmış, Roaccutane kullanmış biriyim. Bence yazdıklarım illa birinin isine yarayacak...

back to blogging


Not that anybody cares about why I was gone or even who I am, I want to explain the reason I was gone. My first post was published on 17 October 2011. I was then in the United States for my exchange program, and people had already been encouraging me to start my own blog. And i did. But then, it did't become successful, which means, that it failed. It gave me so much joy back in the day. I would even write entries when I had exams and homework. But as I said, it didn't become a success so i quit.

But recently, I started thinking that it gave me joy regardless of people's reaction. And I saw that some people are still reading it. That cliche saying of 'even if only one person reads it, it means SO MUCH...' I don't want to say it. It's not about people reading it, but it's that i might be helping some people with my experience. I suffered from acne, I have oily skin, my body is dry, my hair is oily, i have so many flaws and so many products that I try. My experience can help people. So I figured that it makes me really happy knowing that some people come here via Google search and read my comments, reviews and experience on stuff.

I can't believe that it has been more than 4 years since my first entry... Time really goes by so fast. So many things have changed in my life since. I grew up. I graduated from college. I have been working for more than 2 years. Now it's time that I become that blogger with a blogging notebook, Canon camera and Macbook Pro. And Iphone. And a shit ton of make up, skincare and experience to talk about.

Share:

0 yorum