Ocak 2013 Favourites

<<<For English please scroll down>>>


Bu ay favori parfümüm Salvatore Ferragamo oldu. (parfümün özel bir adı yok üzerinde). Kış için çok uygun bir koku ve ilk sıkışta biraz ağır olsa da kısa bir süre sonra hafifliyor. Zaten EDT olduğu için yoğun bir kokusu yok, fakat kalıcılığı EDT'ye göre çok çok iyi.

My favourite parfume this month is Salvatore Ferragamo (doesnt have a specific name on it). It is perfect for winter time. Although it is a little bit heavy when you first apply it, it dilutes in no time. Because it is EDT it is not very concentrated, but it stays on very well for EDT.

Bu ay cilt bakımı olarak öne çıkan ürünler Liz Earle'ün Instant Boost Skin Tonic'i. Normalde toniklerin gereksiz olduğunu düşünüyorum, ve set içinde gelmese almazdım, ama kış zamanı temizleyiciyle nemlendirici arasında iyi iş görüyor. Bu ay çok kullandım, nemlendiriciden önce cildi biraz daha yumuşatıyor ve ferahlatıyor.

For skincare, my favourite this month is Liz Earle Instant Boost Skin Tonic. Normally, I think tonics are a waste of money, and they dont do anything special. But in the middle of winter, this helps to sooth my skin and makes it smoother before the moisturizer. I use my cleanser and then this tonic and then my moisturizer. It gives a fresh and clean feeling.

Eos lip balm naneli olan favorilerimden oldu. Çok güzel kokuyor ve güzel nemlendiriyor.
Minty Eos Lipbalm is also y favourite this month. It smells nice and moisturizes well.

Burt's Bees limonlu kütikül kremi kışın manikürümn vazgeçilmezi. Yazısı burada
Burt's Bees lemon cuticle cream is indispensable for winter manicures. Full review is here

Göz ürünlerine gelince, bu ay vazgeçilmezim Maybelline Colour Tattoo on and on bronze, Bobbi Brown Sepia Ink (buraya) ve Urban Decay 24/7 eyelinerlardan Baked(yazısı burada ) ve Zero oldu. Zero'yu tightline için, baked i göz altımda kullandım. Bazen sadece bu ikisini kullanırken, özendiğim(!) zamanlarda da Colour Tattoo(burada) ve Sepia Ink uyguladım. Sepia Ink tek başına kuyruklu eyelinerda da çok güzel duruyor.

As for the eyes, I loooved Maybelline colour tattoo(review here) on and on bronze, Bobbi Brown Sepia Ink (review is here) eyeliner, and Urban Decay 24/7 in Baked (here)and Zero. I used Zero for tightline, and Baked for my lower lashline. Sometimes I used only these two, and when I tried hard(!) I used Colour Tattoo and Sepia Ink. Sepia Ink is beautiful on its own with winged eyes.


Dudak için de en en en sevdiğim ürünlerden olan Clinique Chubby Sticklerden 04 mega melon'ı (burada) ve Nivea'nın vişneli dudak nemlendiricisini kullandım. İkisi de hafif renk verirken çok güzel nemlendiriyorlar ve bu kış zamanlarında benim için önemli olan zaten dudağı kurutmaması.

For the lips, I used my much loved Clinique Chubby Stick in 04 mega melon(review here) and nivea A kiss of Flavour in Cherry. They keep my lips moisturized in this winter time, and give an amazing colour.

Share:

0 yorum