Bobbi Brown Long Wear Gel Eyeliner Set: Black Ink & Sepia

<<< For English, please scroll down >>> 

Bobbi Brown Black Ink Eyeliner & Sepia Ink Eyeliner:
Bobbi Brown'ın jel eyelinerları çok meşhur, hem kalıcılığı güzel hem de sürümü oldukça kolay. Bu set güzel sayılabilecek bir eyeliner fırçasıyla birlikte geliyor, birkaç alıştırmadan sonra kolayca sürülebilir. İki rengi de çok kullanılabilir, kahverengi eyeliner genelde sevmememe rağmen bunu beğendim.

 Eyeliner sürebilen için bu fırçayla hem ince hem kalın uygulama yapılabilir ama yeni başlayanlar için daha uzun saplı ve daha kullanışlı bir fırça daha iyi olur. Jel eyelinerlar genelde likidlerden daha kolay sürülüyor (bana göre en azından).

 I bought this set from CCS for 30$ and it is amazing. When it comes to gel eyeliners, Bobbi brown is considered THE BEST. These long wear eyeliners are both durable, they do not smudge, and application is easy. The set comes with a little brush, which is good for people who are comfortable with applying eyeliners, but for newbies, the brush might be hard to use. Sepia is better than what I expected because I usually don't like brown eyeliners, but Sepia is really pretty.

Share:

0 yorum